TanévnaptárIskolaDiákokSzülőkKiállításokElérhetőségek

Kastélyzaj

 

 

A Kastélyzaj ezen számában az iskolánkban meghirdetett vers- és prózaíró pályázatra beérkezett alkotásokból válogattunk. Itt olvashatók a magyar kultúra napján, 2018. január 22-én Mécs László-díjban részesült szövegek (a mű címére kattintva) is.

 

Alsó tagozat – vers kategória:
I. Rezessy Berta 2.: Ízes állatok

 

Szujjó Emese 2.: A teknős

Gazdik-Tuba Zsófia Zsuzsanna 4.b Hull-hull...

Kerekes Amál Viola 2.: Rímel az ível


Alsó tagozat – próza kategória:

Különdíj: Incze-Nagy Enéh 4.b: Nyúl Norbert úr és Nyuszi Nóra kalandjai

 

Mikó Zsuzsanna 2.: A virág

Hajnal Klára 2.: Az akvárium

Hajnal Mihály 3.a: A pórul járt Marci

Kerekes Botond 4. b.: A Kényes Nyanyakirálylány

Bozsó Bendegúz 1. b: A tíz kiskutya

 

Felső tagozat – vers kategória

Dudás Kiara, Xeravits Rézi 5. a: Az osztály

Homoki András 5.a: Az ABC

Kalmár Attila 5.b: Az első kocsim

Forró Zsófia 5. b: Paradicsom, Bölcsödében

Vígh Adél 5.b: A nap, mikor megszülettem


Felső tagozat – próza kategória:

I. Selmeczi Sára 5.a: Álláspontom a dzsungelről
II. Homoki András 5.a: Zene világa - a zongora fogságában

Borsos Soma 5. b: A sírkamra

Vései Maja 5. b: A sárkány és a királylány

Horváth Zóra 5. b: Fanni és a felső tagozat


Gimnázium – vers kategória:
             I. Budai Panna 9.: A legmélyebb

 

Nagy Laura 9.: Harangszó

 


 

A Kastélyzaj ezen számában az iskolánkban 2017 márciusában meghirdetett vers- és prózaíró pályázatra beérkezett alkotásokból válogattunk. Itt olvashatók a költészet napján, április 11-én Mécs László-díjban részesült szövegek (a mű címére kattintva) is.

Alsó tagozat - vers kategória

I. Selmeczi Sára 4.a: Kezdődik az iskola; (1)

II. Rezessy Berta 1.: Behemót; (2)

Ismeretlen: Bál; (3)

Rezessy Adél 4.a: Gellértke(4)

 

Alsó tagozat – próza kategória

I. Kerekes Botond Vilmos 3. b: Egy baba, aki megnézte majdnem az egész világot; (5)

II. Selmeczi Sára 4. a: Albert, a bűvész nyúl (6)

III. Maruzs Kamilla, Gazdik-Tuba Zsófia 3. b: Tündérfalva rejtett titkai (7)

Mátyus Dóra 3. a: Elveszett gyermekek (8)

Török Cecília Margit 4. a: Egy emlékezetes nap(9)

Hajnal Mihály 2. a: Kis Petiből nagy sztár(10)

 

Alsó tagozat – különdíj

Homoki András 4. a: Bourninamus- a kapu (11)

 

Felső tagozat – vers kategória

Az összes beadott pályamű olvasható.

Mizsák Benedek 5.: János, a hős (12)

Balu: A walesi tragédia (13)

Legerszky Kornél 5.: János vitéz (14)

 

Felső tagozat – próza kategória

Horváth Boglárka 5.: A láthatatlan bot (15)

Selymes Csege 5.: Máté (16)

Mikó Léna 5.: A láthatatlan bot (17)

Móricz Melinda 6.b: Egy átlagos csütörtök (18)

 Gimnázium- próza kategória

I. Békési Noémi 10.: A pálmafa (19)

Kovács Zsolt 9.: A döglött macska (20)

Ványi Viktória10.: A kalauz (21)

Schmidt Berta 10.: A televízió káros hatásai (22)

Mikus Fanni 9. Mindennapi hazugságunk (23)